Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chiński pracownik polskiego oddziału Huawei zwolniony. Chodzi o szpiegostwo przeciw państwu polskiemu

am 19:58 12 stycznia 2019
policja.pl
Huawei przekazał, że pracownik, który został zatrzymany przez ABW, został zwolniony. W piątek poinformowano o zatrzymaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego dwóch mężczyzn, Chińczyka Wanga Weijing'a i byłego funkcjonariusza ABW, podejrzanych o współpracę z chińskimi służbami specjalnymi.

Huawei przekazał także, że to o co jest oskarżony ich były pracownik nie ma związku z działalnością firmy.

Podejrzani - obywatele Polski i Chin - usłyszeli zarzuty dotyczące szpiegostwa przeciwko państwu polskiemu i zostali aresztowani na 3 miesiące. Drugi z zatrzymanych to Piotr D., były wysoki funkcjonariusz ABW.

Zatrzymany przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Piotr D. pełnił ważne funkcje m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, ABW i Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Był jednym z niewielu funkcjonariuszy kontrwywiadu, którzy występowali podczas konferencji prasowych oraz w mediach. 

- Polskie służby, które dbają o bezpieczeństwo w sieci, od dawna analizują działania chińskiej firmy - powiedział pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Karol Okoński po zatrzymaniu jednego z dyrektorów Huawei podejrzanego o szpiegostwo. Dodał, że poważnie rozważane jest wykluczenie firmy z udziału w rynku IT w Polsce.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Dr Targalski: Chińczycy przeszli do otwartych działań ofensywnych. Nie mam wątpliwości, że są kolejni szpiedzy

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, IAR

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze