Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gliński: Deklaruję, że nie ustaniemy w dążeniu do ustalenia każdego zamordowanego w Katyniu z imienia i nazwiska

AS 12:40 11 kwietnia 2018
Telewizja Republika
- Deklaruję, że nie ustaniemy w dążeniu do ustalenia każdego zamordowanego w Katyniu z imienia i nazwiska. Robiąc to, niweczymy zamiary sowieckiego totalitaryzmu – zapowiedział wicepremier Gliński podczas konferencji „Zbrodnia katyńska – 75 lat walki o prawdę” w Warszawie.

– Badania historyczne powinny dążyć do ustalenia imion i nazwisk ofiar, niwecząc zamiary sowieckiego totalitaryzmu, aby odebrać nawet imiona, a sprawców ukryć. Działamy też w imię racji stanu narodu polskiego i innych narodów ofiar bolszewizmu - podkreślił Gliński. 

 Tam, gdzie ta pamięć jest zindywidualizowana, sowiecka przeszłość nazwana należytymi słowami, a archiwa są otwarte – tam udały się reformy (demokratyzacji państwa postsowieckiego – red.), a proces integracji europejskiej i euroatlantyckiej zakończył się sukcesem  - ocenił wicepremier. 

– Deklaruję, że nie ustaniemy w dążeniu do ustalenia każdego zamordowanego w Katyniu z imienia i nazwiska. Robiąc to, niweczymy zamiary sowieckiego totalitaryzmu – zapowiedział.

Źródło: TVP INFO

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze