Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„GPC”: jak trują Rosjanie

pmb 7:31 11 lutego 2019
Zrzut ekranu z serwisu YouTube/Niezależny Serwis Wiadomości 2
Bułgarscy śledczy prowadzą dochodzenie ws. zatrucia bułgarskiego biznesmena Emiliana Gebrewa. W próbę zabójstwa przedsiębiorcy, która miała miejsce w 2015 r., mógł być zamieszany rosyjski agent GRU Siergiej Fiedotow, powiązany z próbą otrucia Siergieja Skripala.

W czwartek podczas posiedzenia komisji parlamentarnej ma się odbyć wysłuchanie ws. działalności służb specjalnych prowadzących śledztwo dotyczące otrucia biznesmena Emiliana Gebrewa – oznajmił Cwetan Cwetanow, przewodniczący rządzącego ugrupowania GERB.

– Jestem przekonany, że bułgarskie, brytyjskie oraz europejskie władze koordynują działania w tej sprawie – zaznaczył polityk. Oświadczenie Cwetanowa jest reakcją na wspólne śledztwo dziennikarskie serwisów Bellingcat i Insider. Według ustaleń tych mediów trzeci z agentów GRU obecnych w momencie zatrucia Siergieja Skirpala i jego córki bojowym środkiem nowiczok w marcu ub.r. w Wielkiej Brytanii był również obecny w Bułgarii w okresie, kiedy doszło do zatrucia trzech osób nieznaną substancją. Ofiarami byli przedsiębiorca Emilian Gebrew, jego syn oraz współpracownik biznesmena.

Autor: Paweł Kryszczak

Więcej w najnowszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


TOMASZ SAKIEWICZ - #StrefaWolneOdLGBT. "Symbol LGBT dziś zaczyna się kojarzyć z sierpem i młotem czy swastyką"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze