Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kazimierz Kujda zdymisjonowany. Informację podał minister środowiska Henryk Kowalczyk

am 15:09 12 lutego 2019
zrzut ekranu: youtube / Portal Komunalny
– Przyjąłem dymisję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy – poinformował minister środowiska Henryk Kowalczyk. To efekt doniesień dot. współpracy ze Służbami Bezpieczeństwa PRL prezesa NFOŚiGW.

 "Rada Nadzorcza NFOŚiGW zdecydowała o rozpisaniu konkursu na nowego szefa Narodowego Funduszu" – podał szef resortu środowiska.

– Procedura konkursowa to minimum 10 dni – mówił minister. 

Kazimierz Kujda został prezesem Funduszu w grudniu 2015 roku. Nominował go ówczesny minister środowiska Jan Szyszko. Z NFOŚiGW związany był od 1998 r., był dwukrotnie jego prezesem w latach 2000-02 i 2006-08.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się medialne doniesienia dot. współpracy z SB w PRL Kazimierza Kujdy. Sprawę opisywali dziennikarze "Gazety Wyborczej", "Rzeczpospolitej" oraz portalu Onet. "Widnieje w jawnym już inwentarzu IPN jako tajny współpracownik o pseudonimie Ryszard, który współpracę miał rozpocząć w 1979 r. w Siedlcach - zgadza się jego data urodzenia" – czytaliśmy w tygodniku. Gazeta wskazała, że teczka Kazimierza Kujdy w 2002 roku trafiła do zbioru zastrzeżonego IPN.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...
TAGI:


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze