Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nadciąga zima stulecia. Eksperci mówią o "małej epoce lodowcowej" i rekordowych temperaturach
Rodzice noworodka z Białogardu uwolnieni od kuratora! Sąd uchylił postanowienie. Rodzice przeszli do kontrataku!
GENIALNY filmik Morgana Freemana! "JESTEŚMY NA WOJNIE"! Reakcja Rosji paniczna!
Wczytuję dane...

Lekarz o Tomaszu Gollobie: Jest coraz lepiej. Odzyskał głębokie czucie w nogach

ds 11:58 19 maja 2017
Tomasz Gollob
– Przed operacją czucia głębokiego w ogóle nie było. Później pojawiało się sporadycznie, a teraz jest z nim coraz lepiej – powiedział "Przeglądowi Sportowemu" prof. Marek Harat, lekarz zajmujący się Tomaszem Gollobem od momentu wypadku.

Odzyskanie głębokiego czucia w nogach oznacza, że sportowiec zdaje sobie sprawę z ułożenia nóg, a podczas ćwiczeń orientuje się, która z nich jest dotykana.

23 kwietnia 2017 roku podczas treningu motocrossowego polski zawodnik uległ poważnemu wypadkowi. W wyniku upadku odniósł poważne obrażenia kręgosłupa, doznał także stłuczenia klatki piersiowej i płuc. Przeszedł wielogodzinną operację i utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej. Skala uszkodzeń kręgosłupa Tomasza jest tak duża, że sportowiec obecnie walczy o powrót do pełni zdrowia.

Teraz żużlowiec przebywa na oddziale neurochirurgii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. – Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach, ale równie dobrze Tomek może zatrzymać się na tym etapie – mówił lekarz dodając, że "rdzeń kręgowy nie został zupełnie przerwany".

Źródło: polsatnews.plWczytuję ocenę...

Otwartym Tekstem odc. 50 - Sprawa Toma Diericka oraz rozmowa z poetą Wojciechem Wenclem

Wczytuję komentarze...