Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oficjalnie: Pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę

PR 11:45 11 lutego 2019
Telewizja Republika
Marszałek senior Kornel Morawiecki przekazał w rozmowie z red. Dorotą Kanią na antenie Polskiego Radia 24, że pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę. Informację tę przekazała mu żona zmarłego. - Rozmawiałem z Martą Miklaszewską, że pogrzeb byłego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę - powiedział Kornel Morawiecki.

 

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę rangę pogrzebu Jana Olszewskiego.

- To jest nasza wielka potrzeba. Ten pogrzeb, to będzie coś dla nas, nie tylko dla niego. To będzie potrzeba abyśmy oddali mu hołd - podkreślał Kornel Morawiecki. 

- Rozmawiałem z Martą Miklaszewską, że pogrzeb byłego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę - powiedział Kornel Morawiecki.

Kornel Morawiecki mówił także w audycji o tym, jak postrzega nieżyjącego byłego premiera i jego zasługi oraz to, kim dla niego się stał.

- Jan Olszewski miał krytyczny stosunek do Okrągłego Stołu. Z ducha był społecznikiem, głęboko wrażliwym na ludzką krzywdę. Był wielkim człowiekiem "Solidarności". Bardzo krytycznie oceniał transformację ustrojową. Dla mnie jest wzorem i nauczycielem – tłumaczył przewodniczący koła Wolni i Solidarni.

Jan Olszewski zmarł w czwartek. Był działaczem opozycji demokratycznej i obrońcą w procesach politycznych w czasach PRL. Premierem w latach 1991-92, posłem na Sejm I, III i IV kadencji. Miał 88 lat.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


TOMASZ SAKIEWICZ - #StrefaWolneOdLGBT. "Symbol LGBT dziś zaczyna się kojarzyć z sierpem i młotem czy swastyką"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze