Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Telewizja Republika na regionalnym multipleksie naziemnym. Mieszkańcy Górnego Śląska będą mieć bezpłatny dostęp do jedynej konserwatywnej stacji telewizyjnej w Polsce

13:00 12 sierpnia 2016
FOT. EMITEL
15 sierpnia br. Telewizja Republika włączy sygnał naziemny dla mieszkańców Górnego Śląska. To element strategii rozwoju zarządu Telewizji Republika S.A., który konsekwentnie rozbudowuje infrastrukturę techniczną Stacji, przygotowując się do dystrybucji naziemnej w wybranych regionach Polski.

– Na Górnym Śląsku, w aglomeracji miejskiej wokół Katowic mieszka cztery miliony osób. Chcemy dotrzeć do nich za pomocą telewizji naziemnej, która jest łatwiejsza w odbiorze niż telewizja satelitarna – informuje prezes zarządu Telewizji Republika S.A. Piotr Fic. 

W ocenie zarządu Telewizji Republika S.A. projekt ten ma strategiczne znaczenie dla Stacji. Jego realizacja była możliwa dzięki podpisaniu umowy z telewizją TVS i współpracą z EmiTelem - operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej.

Nadajnik Katowice Kosztowy, z którego nadawany będzie sygnał, dotychczas był wykorzystywany przez telewizję TVS, która zaproponowała Telewizji Republika współdzielenie częstotliwości. 

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zalet niesie ze sobą nadawanie w telewizji naziemnej. Możemy być dzięki niej bliżej publiczności, której dedykowane są nasze programy. Jesteśmy pewni, że współpraca z Telewizją Republika przyniesie nie tylko korzyści dla obu stacji, ale przede wszystkim dla naszych widzów – mówi prezes zarządu Telewizji TVS Arkadiusz Hołda.

Włączenie w Warszawskim studio Telewizji Republika S.A. sygnału Katowice nie byłoby również możliwe bez współpracy z EmiTelem.

– EmiTel zawsze kiedy ma taką możliwość, służy swoim doświadczeniem dla nowych, regionalnych inicjatyw rozwoju tej technologii. Tak zawiązała się współpraca przy testowej emisji na Śląsku z nadawcą programu TVS, gdzie mogliśmy zaproponować widzom kanał w jakości HD. Rozszerzenie emisji o kolejne programy pozwoli nam na zastosowanie nowych, innowacyjnych technologii, przyszłościowo implementowanych na szerszą skalę – informuje dyrektor ds. usług radiowo-telewizyjnych EmiTel Piotr Siemieniec.

Dyrektor techniczny Telewizji Republika Andrzej Fijołek informuje: "Całą część techniczną,  łącza światłowodowe, formowanie i dosył sygnału zrealizowaliśmy bardzo sprawnie dzięki partnerom z EmiTela. W tej chwili trwają już końcowe próby techniczne i w następnym tygodniu nastąpi rozpoczęcie emisji".

Zarząd Stacji informuje, że obie stacje planują uruchomienie wspólnego nadawania już w najbliższy poniedziałek 15 sierpnia br. Dla Telewizji Republika 15 sierpnia to ważne i symboliczne święto bliskie jej wartościom i idealny czas na rozpoczęcie nadawania.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze