Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Jana Olszewskiego w sobotę o godz. 11 . BĄDŹMY TAM WSZYSCY!

AS 13:00 12 lutego 2019
Telewizja Republika
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że główne uroczystości pogrzebowe b. premiera Jana Olszewskiego odbędą się w sobotę - o godz. 11 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona msza żałobna; były premier zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

Minister Dworczyk poinformował, że uroczystości pogrzebowe b. premiera Jana Olszewskiego będą dwudniowe i odbędą się w piątek i sobotę. Miejscem pochówku będą Powązki Wojskowe. 

Szef KPRM dodał, że  żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego będzie trwała od północy z czwartku na piątek do godz. 19 w sobotę. 

Dworczyk poinformował także, że główne uroczystości pogrzebowe ś.p. Jana Olszewskiego odbędą się w sobotę. O godz. 11 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie msza żałobna.

APEL DO KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ":

Zapraszamy wszystkie "Kluby Gazety Polskiej" do udziału w uroczystościach wraz z banerami klubowymi. 

Oto harmonogram:

Piątek 15.02.2019 r.

- godz. 10.00 wystawienie trumny z ciałem śp. Premiera Jana Olszewskiego w KPRM ( możliwość wystawienia warty przez nasze środowisko)

- godz. 18.00 msza św. Przedpogrzebowa w Kościele św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży,

Po mszy przejście konduktem ( trumna na lawecie) ul. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Kościoła OO Jezuitów pw. Matki Boskiej Łaskawej – tam całonocne warty i czuwanie ( możliwość warty naszego środowiska)

Sobota 16.02.

- godz.. 8-9 przeniesienie trumny do Katedry,

- godz. 11,00 Msza Św. Pogrzebowa

 

Po mszy świętej wymarsz konduktu pogrzebowego na pl. Krasińskich, gdzie nastąpi  złożenie meldunku przez Powstańców Warszawskich, następnie kondukt za trumna udaje się  na Powązki. ( dla starszych osób zostaną podstawione autokary)

Źródło: Telewizja Republika // Media // Twitter

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Najnowsze