Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nadciąga zima stulecia. Eksperci mówią o "małej epoce lodowcowej" i rekordowych temperaturach
Rodzice noworodka z Białogardu uwolnieni od kuratora! Sąd uchylił postanowienie. Rodzice przeszli do kontrataku!
GENIALNY filmik Morgana Freemana! "JESTEŚMY NA WOJNIE"! Reakcja Rosji paniczna!
Wczytuję dane...

Większość kandydatów na przewodniczącego PE chce nałożyć sankcje na Polskę

kos 7:57 12 stycznia 2017
youtube.com
W trakcie środowej debaty kandydatów na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego padło pytanie o potencjalne sankcje na Polskę – przekazuje RMF FM.

Prowadzący dyskusję zadał pytanie - czy Polska powinna zostać ukarana w świetle zarzutów Komisji Europejskiej o łamanie zasad rządów prawa. Chętni na fotel przewodniczącego mogli odpowiedzieć „tak” lub „nie” i nie mieli prawa do dodatkowego komentarza. Wybory odbędą się 17 stycznia.Debata była zorganizowana przez portal informacyjny „Politico”.

Za sankcjami wobec Polski w przypadku niewypełnienia zaleceń KE wypowiedział się m.in. kandydat liberałów, Belg Guy Verhofstadt, który słynie z ataków na demokratycznie wybrany rząd w Warszawie.

Nałożenie sankcji na kraj członkowski za łamanie rządów prawa umożliwia artykuł 7 unijnego traktatu. Decyzja taka może zapaść tylko jednogłośnie i zdaje się, że taki scenariusz jest niemożliwy do spełnienia.

Przypominamy, że Komisja Europejska prowadzi wobec Polski procedury od stycznia 2016 roku i pod koniec lipca opublikowała dokument zalecając rządowi m.in. opublikowanie wszystkich wyroków TK i zastosowanie się do nich.

Polski rząd odpowiedział, że nie widzi prawnych możliwości ich wdrożenia.

Źródło: RMF FMWczytuję ocenę...

Otwartym Tekstem odc. 50 - Sprawa Toma Diericka oraz rozmowa z poetą Wojciechem Wenclem

Wczytuję komentarze...