Czy na 67 urodziny Tuska policja koalicji 13 grudnia spałuje protestujących rolników?

Portal TV Republika, wch 22-04-2024, 22:27
Artykuł
TV Republika

Jak podawaliśmy, trwa protest rolników w Wartkowicach (woj. łódzkie). Na miejsce protestu przybywa coraz więcej policyjnych radiowozów. Funkcjonariusze policji koalicji 13 grudnia mają zastraszać uczestników legalnego protestu i grozić im mandatami oraz odpowiedzialnością karną. Rolnicy liczą się z przyjazdem policyjnych oddziałów prewencji z łodzi. Protest ma potrwać do północy.

Donald Tusk obchodzi dzisiaj 67 urodziny. Lider koalicji 13 grudnia otrzymał już dzisiaj jeden prezent - zapowiedź likwidacji znienawidzonego przez niego i jego obóz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Czy drugim "prezentem" będzie, jak niektórzy się obawiają, siłowa rozprawa z protestującymi w Wartkowicach rolnikami? na to pytanie odpowiedzą najbliższe godziny, a może minuty.

Dlaczego doszło do protestu w Wartkowicach? Jest to efekt rozwiązania dzisiaj przez wójta Dorohuska protestu rolników w Dorohusku. Protestujący zapowiedzieli odwołanie się od tej decyzji, a w Wartkowicach zorganizowano protest solidarnościowy.

Z ostatniej chwili: policja nie wyklucza użycia środków przymusu bezpośredniego w celu likwidacji protestu!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy