Gdzie jest ciało Nawalnego?

Portal TV Republika/jb 17-02-2024, 18:40
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X @nexta_tv

Ciało opozycjonisty Aleksieja Nawalnego nie dotarło do jedynej kostnicy w Slechardzie w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym – poinformowała agencja Reutera, powołując się na pracownika tego zakładu.

Salechard to miejscowość w pobliżu kolonii karnej nr 3 Polarny Wilk, w której w piątek zmarł nagle – według komunikatu służb więziennych – rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny.

Wcześniej Kira Jarmysz, rzeczniczka polityka, uważanego za wroga numer jeden rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, potwierdziła, że matka Aleksieja Nawalnego została oficjalnie poinformowana o jego śmierci, a ciało znajduje się w kostnicy w Salechardzie.

„Aleksiej Nawalny został zabity” – oświadczyła Jarmysz, cytowana przez rosyjski niezależny portal Meduza.

„Jego śmierć nastąpiła 16 lutego o godz. 14.17, jak napisano w oficjalnym dokumencie, przekazanym matce Aleksieja. Pracownik kolonii oświadczył, że ciało Nawalnego znajduje się w Salechardzie. Zabrali go śledczy Komitetu Śledczego i teraz prowadzą +badania+” – powiadomiła aktywistka.

Jarmysz zażądała również niezwłocznego wydania ciała polityka rodzinie.

„Trzy i pół roku temu Putin próbował zabić Aleksieja (przez otrucie środkiem bojowym z grupy Nowiczok). Wczoraj go zabił. Cały świat wie o tym, że prezydent Rosji wydał taki rozkaz. Podobnie jak o tym, że Aleksiej nigdy się go nie bał” – oświadczyła Jarmysz. 

Źródło: PAP, Portal X (d. Twitter)

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy