Kuszenie Zandberga. Czy Razem da się złowić do łodzi tonącej koalicji?

portal tvrepublika.pl/za 25-06-2024, 13:30
Artykuł
Fot. Tomasz Jędrzejowski/Gazeta Polska

Kuriozum w koalicji 13 grudnia osiągnął szczytu. Nic nowego, fakt, ale propozycja ministra cyfryzacji - Krzysztofa Gawkowskiego, mocno dziwi. Polityk z Lewicy zaproponował wiceszefowi partii Razem, dołączenie do koalicji, w zamian za... jego stanowisko. "Powiedziałem Adrianowi Zandbergowi: "przyjdź do rządu, zajmij moje miejsce jako wicepremiera", ujawnił Gawkowski. Przynęta zarzucona. Zandberg połknie haczyk?

Gawkowski tłumaczy tę propozycję "nie do odrzucenia", trudną sytuacją w świecie polskiego cyberbezpieczeństwa. To trochę tak, jakby przyznał, że sobie z nią nie radzi. "

 - Najbardziej miękkim podbrzuszem są instytucje samorządowe. W PAP był atak kilkustopniowy. Hakerzy wykradli hasła do urządzeń jednego z wysoko postawionych pracowników PAP, który zamieszczał depesze o takim stopniu wrażliwości, mówił.

Zdradził również, jaka atmosfera panuje w związku postawą partii Razem wobec Lewicy i całej koalicji rządzącej.

- Do rządu się wchodzi po to, żeby coś załatwić, a do polityki, żeby realizować postulaty. Razem szuka miejsca, żeby awansować w sondażach, tłumaczył na antenie TVN24.

I teraz najlepsze...

Polityk z Lewicy wspomniał, że był nawet gotów poświęcić swoje stanowisko, żeby wzmocnić koleżanki i kolegów z Razem.

- Lewica przyszła do rządu, żeby zmienić Polskę. Złożyliśmy partii Razem propozycję, żeby weszli do rządu. Propozycja nie została przyjęta entuzjastycznie. Powiedziałem Adrianowi Zandbergowi: "przyjdź do rządu, zajmij moje miejsce jako wicepremiera", ujawnił Krzysztof Gawkowski.

I co teraz? Zandberg połknie haczyk z przynętą, jakim jest wysokie stanowisko w rządzie czy nie przystanie na propozycję dołączenia do tonącej łodzi Tuskowej koalicji?

Źródło: portal tvrepublika.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy