Partia Marine Le Pen Zjednoczenie Narodowe bije kolejne rekordy popularności. Tydzień przed wyborami ma już ponad 36 proc. poparcia

Artykuł
JÄNNICK Jérémy/CC BY 3.0; Wikipedia

Zjednoczenie Narodowe odnotowało 36 proc. poparcia w sondażach na tydzień przed pierwszą turą wyborów parlamentarnych. Notowania formacji Marine Le Pen systematycznie rosną, a projekcje mandatowe wskazują, że ugrupowaniu brakuje niewiele do zdobycia większości bezwzględnej.

Za 7 dni wybory we Francji. Dwa francuskie sondaże dają partii Le Pen pewne i niekwestionowane zwycięstwo. Na Zjednoczenie Narodowe chce głosować od 35,5 do 36 proc. Francuzów.

Z kolei na lewicową koalicję Nowy Front Ludowy od 27 proc. do 29,5 proc. respondentów. Obóz prezydencki, czyli Odrodzenie Emmanuela Macrona i jego sojusznicy, może liczyć na 19,5 do 20 proc. poparcia.

10 proc. głosów może uzyskać tradycyjna prawica - partia Republikanie.

Jeśli sprawdzą się sondaże to RN może uzyskać 250-280 miejsc w parlamencie - podczas gdy do większości bezwzględnej potrzebnych jest 289 miejsc. Na 150-170 miejsc może liczyć Nowy Front Ludowy. Obóz prezydencki - na 90-110 miejsc wobec 245, którymi dysponował dotychczas.

Źródło: portal Telewizja Republika; Interia

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy