Prawie 2500 zł na osobę miesięcznie będziemy płacić nielegalnym migrantom - a to nie wszystko! Świadczenia dla nachodźców będą wyższe od świadczeń dla zwykłych Polek i Polaków!

Portal TV Republika, wch 17-06-2024, 23:00
Artykuł
TV Republika

Wracamy do tematu przyjętej w maju dyrektywy unijnej nakazującej ujednolicenie warunków życiowych dla sprowadzanych w ramach paktu migracyjnego nachodźców. Co to będzie oznaczać dla Polski? Ile będziemy musieli wydawać na migrantów, by zadowolić Niemcy?

"14.05.2024 weszła w życie dyrektywa UE nr 2024/1346 o wyrównaniu warunków przyjmowania i zapewnieniu porównywalnych warunków życia imigrantom we wszystkich państwach członkowskich, pobytu, zasiłków, itp., po to by nie wyjeżdżali i pozostawali w tym kraju do którego zostali skierowani", czytamy na profilu społecznościowym Jacka Saryusz-Wolskiego, byłego europosła PiS, który zwraca także uwagę na to, iż imigranci będą mieli zapewnione warunki pobytu i finanse odbiegające znacznie w górę od warunków życia przeciętnych obywateli danego kraju, i to dodatkowo na tychże obywateli koszt. "Może to stworzyć sytuacje zapalne", alarmuje polityk.

Analizy tego, ile Polska musiałaby płacić nielegalnym imigrantom, gdyby musiała im zapewnić takie warunki życia jak w Niemczech, dokonał na swoim profilu społecznościowym publicysta Cezary Gmyz.

"Jeżeli Polska będzie zmuszona zapewnić migrantom taki sam socjal jak w Niemczech, to będzie musiała płacić za jednego minimum 2455 PLN zasiłku bezterminowo (Polak dostanie 1622, ale tylko przez pół roku), do tego odpowiednik kindergeld w wysokości 1088 (Polak 800+)", czytamy na Twitterze byłego korespondenta TVP w Niemczech.

Cezary Gmyz zaznacza, że do tego trzeba doliczyć: mieszkanie socjalne opłacane minimum przez rok z pieniędzy publicznych o powierzchni minimum 50 m2 - dla pierwszej osoby, bo za każdą kolejną metraż zostanie zwiększony o 10-15m2. To jednak nie wszystko, bo Polacy będą jeszcze płacić np. za opłacanie wszelkich kursów, a dla dzieci zajęć dodatkowych. Migranci będą mieli także prawo do wielu innych bonusów i wiele innych bonusów,, np. darmowych biletów do kina, darmowego wstępu na basen...

Źródło: Twitter, wpolityce.pl, Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy