Protest rolników w Wartkowicach relacjonujemy na bieżąco jako jedyni! Jeśli chłopcy Kierwińskiego użyją siły - zobaczy to cały świat!

Portal TV Republika, wch 22-04-2024, 22:53
Artykuł
TV Republika

"Dobrze, że tam jesteście i na bieżąco przekazujecie, co się dzieje w Wartkowicach", mówi z Kanady nasz korespondent Aleksander Wierzejski. "Gdyby doszło do siłowego rozwiązania, będzie to widziała także Polonia kanadyjska", dodaje red. Wierzejski. Będzie widziała, jak policja Tuska pałuje protestujących w dniu urodzin wodza koalicji 13 grudnia.

Protest rolników w Wartkowicach to wyraz solidarności z rolnikami, którzy do dzisiaj protestowali na granicy w Dorohusku. Rolnicy z powiatu poddębickiego (woj. łódzkie) spontanicznie zablokowali wjazd i zjazd z autostrady A2 w Gostkowie Starym (węzeł Wartkowice). Organizatorzy akcji wyrazili wsparcie dla kolegów, którzy przez wiele tygodni stali na granicy w Dorohusku, a ich postulaty wciąż nie zostały spełnione przez koalicję 13 grudnia. Protestujący rolnicy zachowują się godnie i spokojnie mimo stałych i bezprawnych prób zastraszania ich przez policję.

"Spodziewamy się, że może dojść do siłowej pacyfikacji", przekazali rolnicy naszemu reporterowi.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy