Przyszła do pracy pod wpływem. Jak się okazało, miała 2,5 promila!

portal tvrepublika.pl 30-05-2023, 10:40
Artykuł
canva.com

55-letnia pielęgniarka przyszła pijana do pracy w jednej z placówek medycznych w Kraśniku w woj. lubelskim. Badanie wykazało, że miała ona 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tej pory nie stwierdzono jednak, aby swoim zachowaniem naraziła pacjentów na niebezpieczeństwo. A za to groziłoby jej nawet więzienie!

O sprawie poinformował mł. asp. Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Jak przekazał, w ostatnich dniach otrzymali zgłoszenie z placówki medycznej w mieście, że jedna z pielęgniarek może być pod wpływem alkoholu w pracy.

„Podczas interwencji funkcjonariusze przebadali alkomatem 55-letnią kobietę. Wynik badania potwierdził, że kobieta jest pijana i ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu”, poinformował.  

Pielęgniarka usłyszała zarzut podejmowania czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna lub areszt. Kobieta przyznała się do winy.

Jak dodał - „dotychczasowe ustalenia nie wskazują, aby do czasu podjęcia interwencji swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła pacjentów na utratę życia lub zdrowia, to z kolei stanowiłoby przestępstwo, za które grożą trzy lata pozbawienia wolności".

Źródło: PAP, lubelska.policja.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy