Ukraina zaatakowała Krym

Artykuł
Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Władze okupowanego przez Rosję Krymu poinformowały w niedzielę o dokonanym przez wojska Ukrainy ataku rakietowym na Sewastopol na zachodzie półwyspu, w wyniku którego miały zginąć dwie osoby cywilne, w tym dziecko.

Tzw. gubernator Sewastopola Michaił Razwożajew oświadczył, że atak został odparty, a pięć celów powietrznych, które leciały w stronę miasta, zlikwidowanych nad obszarem Morza Czarnego. "Odłamki strąconych celów spadły w strefie przybrzeżnej" – napisał na Telegramie.

Według jego relacji ucierpieli ludzie wypoczywający w dzielnicach Uczkujiwka i Lubymiwka. "Według wstępnych informacji w wyniku dzisiejszego ataku WSU (Sił Zbrojnych Ukrainy) na Sewastopol zginęło dwoje cywilów, w tym dwuletnie dziecko. (...) Liczba osób, które zwróciły się o pomoc medyczną wzrosła do 22" – oznajmił Razwożajew.

Władze Ukrainy nie skomentowały dotychczas doniesień o uderzeniu rakietowym na Sewastopol. Miasto to jest siedzibą stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Półwysep Krymski został anektowany przez Rosję w marcu 2014 roku w wyniku interwencji zbrojnej i nielegalnego referendum. Ukraina i Zachód uznały te działania Kremla za pogwałcenie prawa międzynarodowego.

Źródło: portal Telewizja Republika; PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy