Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"W Punkt". Grochmalski: Putin nigdy nie miał takiego przeciwnika jak Nawalny

DW 20:01 25 stycznia 2021
Dyskusja o Rosjipexels.com
W programie "W Punkt" gościem redaktor Katarzyny Gójskiej był politolog dr hab. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.

- To jest sytuacja szczególna. Putin nigdy nie miał takiego przeciwnika jak Nawalny. Od 20 lat gdy doszedł do władzy "na krwi" obywateli. Gdy służby na czele z Patruszewem stworzyły strategię dojścia do władzy Putina. Człowieka, który na początku miał znikomą rozpoznawalność około 2%. FSB wykonało wielką operację. W Rosji stała się dramatyczna rzecz. Przejął władzę człowiek, który nigdy nie powinien zasiąść na tym stanowisku. Stanął na czele państwa obdarzonego wielkim arsenałem atomowym. Ja ostrzegałem przed Putinem. Służby przejęły władzę nad tym państwem - powiedział dr hab. Piotr Grochmalski. 

Redaktor prowadząca zapytała czy Nawalny jest przejściowym problemem, czy prawdziwym zagrożeniem dla Putina. 

- To ogromne zagrożenie. Panika na Kremlu. Putin wykreował przeciwnika, który jest godnym rywalem. Dwukrotnie otruty, a mimo to powrócił do Rosji z żoną. Mimo, że grozi mu śmierć to Nawalny wraca do kraju - skomentował Grochmalski. 

Przypomniał również, że doszło do procesu brata Nawalnego, który trafił do więzienia. To był szantaż wobec Nawalnego. Wiadomo, że w więzieniach dzieją się różne rzeczy. Władze rosyjskie więc naciskały na Nawalnego poprzez jego rodzinę. 

Następnie padło pytanie o to kim jest Nawalny. 

- Nawalny to prawnik, ekonomista, ale jest to człowiek, który nie jest wielkim demokratą. Służby przejęły w Rosji całkowitą władzę, to niemal państwo mafijne. Zmilitaryzowany kraj. Co 11. dorosły Rosjanin pracuje w służbach. Nawalny nie ma zapleczach w służbach. Może być mu trudno przejąć władzę, ale na pewno zapoczątkował zmiany w Rosji - oznajmił Grochmalski. 

- Na Kremlu jest obawa przed rozpadem Rosji i kolorowymi rewolucjami. W Charabowsku były potężne demonstracje, choć równoległe z tymi na Białorusi, więc nie przebiły się do mediów światowych. Na Dalekim Wschodzie Rosjanie mają problemy z utrzymaniem integralności kraju - podsumował politolog.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze