Wrocław, Kraków i Rzeszów. Są wyniki badania exit poll!

portal tvrepublika.pl/za 21-04-2024, 21:10
Artykuł
Telewizja Republika

O 21:00 zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. Nie we wszystkich miastach odbywały się badania exit poll. Poniżej zamieszczamy informacje odnośnie Wrocławia, Krakowa oraz Rzeszowa. Podkreślamy, że są to jednak badania sondażowe i końcowe wyniki mogą się różnić.

  • W Krakowie wybory na prezydenta miasta wygrał Aleksander Miszalski. Zdobył 51,1 proc. głosów w drugiej turze i pokonał Łukasza Gibałę (48,9 proc.) - sondaż Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. Frekwencja w Krakowie - według badania Ipsosu - wyniosła 45 proc.
  • Jacek Sutryk ponownie prezydentem Wrocławia. W II turze zdobył 67,8 proc. głosów, pokonując Izabelę Bodnar (32,2 proc.) - sondaż Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. Według Ipsos frekwencja we Wrocławiu wyniosła w drugiej turze 36,7 proc.

  • Prezydentem Rzeszowa ponownie Konrad Fijołek. W drugiej turze zdobył 56,1 proc. głosów i pokonał Waldemara Szumnego (43,9 proc.) - sondaż Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. Według sondażu - frekwencja w Rzeszowie wyniosła 45,5 proc.

Źródło: portal tvrepublika.pl/

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy