Zastrzelony policjant, to już 43. funkcjonariusz, który zginął w tym roku

Portal TV Republika, kk 22-04-2024, 13:00
Artykuł
CHICAGO POLICE DEPARTMENT

W Chicago zastrzelono w niedzielę policjanta. Do tej pory nie zatrzymano nikogo w związku z tym zabójstwem. Według organizacji pozarządowej ODMP w tym roku na służbie zginęło w USA 43 policjantów.

Do ataku na 30-letniego funkcjonariusza Luisa Huescę doszło w niedzielę nad ranem czasu miejscowego. Według policji znaleziono go z wieloma ranami postrzałowymi. Został zabrany do Centrum Medycznego Uniwersytetu w Chicago, gdzie stwierdzono zgon.

Szef policji chicagowskiej Larry Snelling powiedział reporterom, że Huesca służył w policji od sześciu lat i zaledwie dwa dni dzieliły go od 31. urodzin. „Był po prostu świetnym funkcjonariuszem i wspaniałym człowiekiem” – podkreślił Snelling, dodając, że dotychczas nie zatrzymano sprawcy lub sprawców.

Według organów ścigania podczas ataku padło około 30 strzałów. Nie jest jasne, czy Huesca strzelał w samoobronie. Jego skradziony samochód odnaleziono później w pobliżu miejsca zbrodni. Nie odzyskano natomiast broni ani policyjnej odznaki funkcjonariusza.

Jak wynika z danych organizacji pozarządowej ODMP, w tym roku na służbie zginęło w USA już 43 policjantów.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy