„Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”, czyli popis Lisa na Twitterze

portal tvrepublika.pl 30-05-2023, 14:50
Artykuł
instagram.com/@tomaszlis_official//twitter.com/@lis_tomasz

Wczorajsza decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy powołującej komisję. ds. badań wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 odbiła się szerokim echem. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jednak... Po co szukać aż tak daleko, skoro politycy, dziennikarze - mogłoby się wydawać - polscy, szkalują głowę państwa, przekraczając granicę jakiejkolwiek przyzwoitości. Tak stało się w przypadku Tomasza Lisa, byłego red. naczelnego "Newsweeka". Ten, trzeba powiedzieć wprost - przekroczył granicę wszelkiego chamstwa.

Sympatyzujący z Tuskiem i spółką Tomasz Lis niezwykle oburzył się po tym, jak prezydent Duda ogłosił swoją decyzję. Tak, wpływy rosyjskie w Polsce na przestrzeni lat 2007-2022 zostaną zbadane. Dziwi jednak fakt, iż w październiku 2022 roku, to Donald Tusk wyszedł przed szereg z taką inicjatywą, nawołując do powołania komisji śledczej - właśnie w tym celu. 

"Chcesz? Masz!"

Owszem, Tusk chciał takiej komisji, lecz tylko wtedy, gdy obejmowała ona lata 2015-2022, czyli okres rządów PiS, nie jego... Zjednoczona Prawica postanowiła jednak rozszerzyć okres działania, o rządy Tuska i spółki. No i tu zaczął się lament...

Fala hejtu, jaką zaczęli wylewać nie tylko politycy opozycji, ale i media sprzyjające opozycji, przerosły najśmielsze oczekiwania opinii publicznej. Czara goryczy przelała się jednak, kiedy Tomasz Lis, po serii brutalnych wpisów pod adresem Andrzeja Dudy, Jarosława Kaczyńskiego, generalnie rzecz biorąc - wszystkich rządzących, opublikował ten jeden, dotkliwy wpis. 

"Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" - brzmiała jego treść. I choć wpisu na Twitterze już nie ma, to niesmak pozostał... A w sieci aż zawrzało.

 

Źródło: Twitter.com, dorzeczy.pl, tvp.info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy