Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Adam Bodnar straszy? "Podjęte zostały kroki prawne..."

pmb 7:16 25 czerwca 2019
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Pełnomocnik matki syna rzecznika praw obywatelskich przekazał, że zostały podjęte kroki prawne wobec serwisu TVP Info. Portal opublikował materiały, w których opisano, że syn Adama Bodnara wymuszał pieniądze od szkolnych kolegów, grożąc im przy tym nożem. Sam rzecznik praw obywatelskich nie chciał komentować tych doniesień.

W zeszłym tygodniu Adam Bodnar oświadczył, że Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur (KMPT), którego zadania wykonuje rzecznik praw obywatelskich (RPO), jest zaniepokojony sposobem zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o wyjątkowo brutalne zabójstwo 10-letniej Kristiny.

Według rzecznika mężczyzna nie stawiał oporu i dlatego nie było potrzeby użycia kajdanek zespolonych ani chwytu obezwładniającego. Dodatkowo wyprowadzenie Jakuba A. boso i niekompletnie ubranego uznał za naruszające "godność zatrzymanego" i "pogwałcenie praw człowieka".

Bodnar stwierdził, że działania policji miały charakter pokazowy. Te "mądrości" spotkały się z ostrą krytyką publicystów, polityków i samych policjantów.

Autor: Jan Przemyłski

 

Więcej w najnowszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie"!

Zobacz także: Rzepliński jest zbulwersowany sposobem zatrzymania Jakuba A. "Ciągnięty jak kawał mięsa w rzeźni..."

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze