Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

AKTUALIZACJA \ Płonie statek u wybrzeży Kalifornii. 34 osoby uznane za zaginione!

M.N. 17:30 2 września 2019
fot ilustracyjne / Wikimedia Commons
W wyniku pożaru, który wybuchł w poniedziałek na statku dla płetwonurków u południowych wybrzeży Kalifornii, 34 osoby uznano za zaginione - podał przedstawiciel straży pożarnej hrabstwa Santa Barbara Mike Eliason. Według straży przybrzeżnej uratowano 5 osób.

Trzydziestu czterech osób "nie można się doliczyć, ale jest tam (przy statku) bardzo gęsta mgła" - powiedział CNN Eliason. "Wciąż mamy nadzieję, że niektórym z nich udało się dopłynąć do brzegu. Gdy zarzucają kotwicę na noc, są dość blisko brzegu. Musimy mieć nadzieję, ale być przygotowani na najgorszy scenariusz" - dodał.

Straż pożarna w Santa Barbara odebrała sygnał "mayday" z jednostki ok. godz. 3.30 w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego (12.30 w poniedziałek w Polsce).

Z kolei Bill Nash z biura informacji hrabstwa Ventura poinformował, że w pożarze zginęło wiele osób. "To duża łódź i wiemy, że jest wiele ofiar śmiertelnych. Nie znam dokładnej liczby" - mówił.

Dodał też, że statek znajduje się ok. 20 mil od wybrzeża (ok. 32 km) w Parku Narodowym Channel Islands na Oceanie Spokojnym.

Według cytowanego przez CNN Nathana Alldredge'a z portu Santa Barbara płonąca jednostka to około 20-metrowy statek baza płetwonurków Conception. Wycieczkę statkiem zorganizowała firma Truth Aquatics; trzydniowy rejs - jak wynika z informacji na stronie internetowej firmy - miał zakończyć się w poniedziałek.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze