Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ALARM w USA! Nadciąga potężny huragan Florence

AS 15:59 10 września 2018
twitter
Do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych zbliża się huragan Florence. Gubernatorzy Karoliny Północnej i Wirginii ogłosili stan nadzwyczajny i wezwali mieszkańców nadbrzeżnych miejscowości, by przygotowali się do potencjalnej ewakuacji.

Florence jest w tej chwili huraganem pierwszej kategorii, towarzyszy mu wiatr o prędkości 140 kilometrów na godzinę. Jego centrum znajduje się około tysiąca kilometrów na południe od Bermudów. W najbliższych dniach jego siła będzie rosła. Według meteorologów może stać się potężnym huraganem 4. kategorii z wiatrem o prędkości ponad 200 kilometrów na godzinę.

Meteorolodzy ostrzegają nie tylko przed silnym wiatrem. Symulacje wskazują bowiem również na znaczące opady deszczu ponieważ Florence przesuwa się bardzo powoli. W niektórych miejscach może spaść ponad 500 milimetrów deszczu, co oznacza groźbę powodzi.

W Charleston w Karolinie Południowej rozpoczęto wydawanie worków z piaskiem. Władze przybrzeżnych miejscowości wzywają mieszkańców do zgromadzenia zapasów. Przygotowywany jest ciężki sprzęt do usuwania skutków żywiołu.

Dokładna trasa żywiołu nie jest znana. Najbardziej prawdopodobne jest uderzenie w Karolinę Północną lub Południową albo w Wirginię. Możliwe jest jednak również, że huragan będzie przesuwał się wzdłuż wybrzeża, zahaczając o kilka stanów.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze