Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykański analityk nie ma złudzeń: Manewry Zapad to symulacja inwazji na Polskę!

sm 11:52 12 września 2017
Dr Phillip Petersen z The Potomac Foundation nie ma złudzeń: rozpoczynające się za kilka dni manewry rosyjsko-białoruskie ZAPAD posłużą przećwiczeniu inwazji na Polskę. Takie ćwiczenia trzeba traktować poważnie.

"To, co Rosjanie będą robić w trakcie Zapad-17, to przygotowanie do inwazji na kraje bałtyckie i Polskę. To, że to ćwiczą, nie oznacza, że to zrobią, ale to coś, co powinniśmy traktować bardzo poważnie, ponieważ to mogłoby się zdarzyć" - powiedział PAP Petersen, strateg i analityk, były oficer US Army, który przybył do Warszawy w związku z grą strategiczną organizowaną przez Fundację Pułaskiego.

Analityk porównał ZAPAD-17 do ćwiczeń Kaukaz przed inwazją na Gruzję, kiedy "przećwiczyli wszystko i wrócili do domu". "To nie znaczy, że nacisną na spust i odpalą, ale oznacza, że się do tego przygotowują (...) Jedną z rzeczy, które niepokoją mnie najbardziej, jest to, że zarezerwowali 4200 wagonów kolejowych. (...) Nigdy nie było w użyciu tylu wagonów, a fakt, że 1500 z tych 4200 zarezerwowali na wypadek kryzysu związanego z ćwiczeniem, budzi moje zaniepokojenie. Jestem zaniepokojony, że to łatwo mogłoby się przekształcić w przygotowania do uruchomienia konfliktu. Wiemy, że rosyjska gospodarka jest w ogromnych kłopotach, nowe sankcje nałożone, mimo obiekcji Donalda Trumpa, na Rosję przez Kongres Stanów Zjednoczonych, są dotkliwe".

 

Źródło: forsal.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze