Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Anna Azari: Marzec'68 zdarzył się tylko w Polsce

AS 14:25 8 marca 2018
Telewizja Republika
Anna Azari wzięła udział w uroczystościach Marca'68 na Dworcu Gdańskim w Warszawie, gdzie 50 lat temu Żydzi opuszczali Polskę - Już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie - powiedziała.

-  Przez ostatnie półtora miesiąca już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie - nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów. Są ludzie, którzy mówią, że wtedy nie było Polski  - oceniła ambasador Izraela w swoim przemówieniu podczas uroczystości. 

Podkreśliła także - Można przypisać Związkowi Radzieckiemu zerwanie stosunków dyplomatycznych z Izraelem. Rzeczywiście wszystkie kraje bloku komunistycznego oprócz Rumunii zrobiły to. Jednak Marzec'68 zdarzył się tylko w Polsce. Ciekawe jest to, że wyrzucenie Żydów z Polski nie pomogło Gomułce i partii w rozwiązaniu problemów społecznych.

- Chciałabym, żeby patrzenie na historię było otwarte i uczciwe. (...) Prawda pomaga nie tylko zrozumieć przeszłość, pomaga także tworzyć dzisiaj demokratyczne i tolerancyjne społeczeństwo - powiedziała. 


Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze