Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Arcybiskup Jędraszewski Człowiekiem Roku Klubów Gazety Polskiej. "Nie możemy godzić się na słabość"

A.N 18:14 16 lutego 2020
Telewizja Republika
Arcybiskup Jędraszewski został laureatem nagrody Klubów Gazety Polskiej. List w imieniu hierarchy odczytał notariusz Kurii Diecezjalnej w Krakowie, ks. kanonik Grzegorz Kotala. – Moralność chrześcijańska przynosi narodowi zdrowie. (…) Wyznawanie Ewangelii jest podźwignięciem człowieka, rodziny i narodu. – napisał do zebranych metropolita krakowski.

Człowiekiem Roku Klubów "Gazety Polskiej" został metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. To już dwunasta edycja tego wyróżnienia przyznawanego przez klubowiczów.

"Gazeta Polska" już kilka tygodni temu poinformowała, że właśnie metropolita krakowski odbierze tegoroczną nagrodę Człowieka Roku Klubów "GP"  

– Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” to najważniejsza ze wszystkich nagród przyznawanych przez nasze środowisko osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. To nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie dla których Polska jest najważniejsza. Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i miłości do Polski – mówił podczas laudacji na cześć laureata Ryszard Kapuściński, przewodniczący Klubów "Gazety Polskiej".

W imieniu metropolity, nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" odebrał Notariusz Kurii Diecezjalnej w Krakowie, ks. kanonik Grzegorz Kotala.

Duchowny odczytał, skierowany do uczestników gali, list abp. Marka Jędraszewskiego, w którym metropolita wyraził serdeczne podziękowania za uhonorowanie go nagrodą Klubów "GP".

"Zdaję sobie sprawę z jej znaczenia, ponieważ Kluby "Gazety Polskiej" istnieją i działają nie tylko w Polsce, ale i w różnych państwach i na różnych kontynentach, skupiając Polaków szczerze zatroskanych o losy naszej Ojczyzny. Jestem bardzo wdzięczny zwłaszcza za to, że głos pasterzy Kościoła wciąż dociera do nich i jest przyjmowany przez nich z całą powagą w poczuciu wspólnej miłości do Polski i odpowiedzialności za nią"  – napisał abp Jędraszewski.

"Moralność chrześcijańska przynosi narodowi zdrowie. (…) Wyznawanie Ewangelii jest podźwignięciem człowieka, rodziny i narodu" – napisał do zebranych metropolita krakowski.

  

Źródło: Telewizja Republika/niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze