Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chrześcijańskie wartości nadal kształtują i będą kształtować postawy żołnierzy Wojska Polskiego. WAŻNY APEL MON!

sm 13:13 9 maja 2019
fot. MON
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podpisał „Wytyczne w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej w resorcie obrony narodowej".

Zgodnie z dokumentem utrzymanie wysokiego poziomu dyscypliny wojskowej jest nieodzownym elementem sprawnego działania Sił Zbrojnych RP. Służy też kształtowaniu pożądanych postaw żołnierzy, wynikających z chrześcijańskich wartości Wojska Polskiego, etosu żołnierskiego, w tym zasad żołnierzy niezłomnych. Jest też zgodne z historycznymi tradycjami oręża polskiego, urzeczywistniającymi się w sentencji „ Bóg, Honor, Ojczyzna". 

 

Dotychczas  „Wytyczne w sprawie kształtowania dyscypliny wojskowej w resorcie obrony narodowej" były publikowane co dwa lata. W wyniku błędów redakcyjnych, w kwietniowej decyzji zabrakło istotnych odniesień do wartości, którymi kierować się powinni żołnierze Wojska Polskiego. W dokumencie podpisanym dziś przez szefa MON przywrócono te zapisy.


Nowelizacja  „Wytycznych"  podkreśla wagę wartości w kształtowaniu postaw żołnierzy, wprowadza też kilka nowych pojęć, odzwierciedlających współczesne zagrożenia i ma charakter stały.

 

ZOBACZ TAKŻE: WARTOŚCIOWY ŻOŁNIERZ POLSKI

Źródło: MON.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze