Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ci posłowie się doigrali! Sejm wyraził zgodę na pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej

am 20:19 16 maja 2019
Telewizja Republika
Poseł Sławomir Nitras z klubu PO-KO zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Zdecydowano o tym podczas dzisiejszego głosowania w Sejmie. Chodzi o sytuację, w której polityk miał naruszyć nietykalność cielesną działacza pro-life.

Za pociągnięciem polityka do odpowiedzialności zagłosowało 255 posłów, przeciw był 165. Jeden poseł wstrzymał się od głosu.

„W okolicach Placu Defilad w Warszawie, działając w zamiarze bezpośrednim znieważył pana Dawida Wachowiaka w ten sposób, że w trakcie interwencji policji wobec osoby zakłócającej legalne zgromadzenie, zorganizowane poprzez Fundację „Pro Prawo do Życia”, użył wobec Dawida Wachowiaka określeń: „gnoje”, „gówniarz”, „dureń” oraz „banda psycholi”, czym w ocenie oskarżyciela prywatnego znieważył go, a także naruszył jego nietykalność cielesną poprzez szturchanie i popychanie oraz uderzanie go w rękę” – napisano we wniosku dot. zdarzenia z listopada 2018 roku.

O wyniku głosowania poinformowała na Twitterze Beata Mazurek. Z wpisu wynika, że do odpowiedzialności karnej zostanie pociągnięta również Joanna Schmidt.

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze