Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co słychać u Konfederacji? Dr Targalski mocno o "teoriach" Korwin-Mikkego

AS 19:52 13 listopada 2019
Telewizja Republika
– Konfederacja nie rozumie, że jest więźniem obecnego języka i jeżeli zmieni język na bardziej racjonalny, to dotychczasowa baza konfederacji po prostu tego nie zrozumie i zacznie się buntować - powiedział w programie Telewizji Republika "Dziennikarski poker" dr Jerzy Targalski w rozmowie z redaktor Dorotą Kanią.

Dorota Kania zauważyła, że Konfederacja nie poparła kandydatury Elżbiety Witek na marszałka Sejmu. – Oczywiście, że nie. Jeżeli w polityce się coś popiera, to się popiera za coś. SLD poparło, ale w zamian za to dostało stołek wicemarszałka - mówił dr Targalski.

 – Konfederacja jest kołem, więc nie ma jako koło prawa do wicemarszałka - zauważył publicysta.

 – Dlaczego mają popierać kogokolwiek za nic? Każda partia jeżeli chce coś popierać, to coś musi dostać w zamian - ocenił historyk.

– Konfederacja nie będzie głosowała za darmo za nikim i w związku z tym oczekuje, że będzie za swoje 11 głosów coś otrzymywała.
Ich głos przeciw też nie ma znaczenia - dodał.

 – Wszyscy doskonale wiedzą, ze Konfederacja jest w ostrym konflikcie ze Zjednoczoną Prawica a zwłaszcza z PiS-em, bo może się żywić jego elektoratem - mówił gość Telewizji Republika.

– Każda partia dba o własne interesy - mówił dr Targalski.  

Dr Targalski powiedział też o ostatnim zjeździe Konfederacji. – To było spotkanie programowe, gdzie członkowie kierownictwa Konfederacji mówili o planach i przedstawiali swój pogląd na świat. Były trzy wystąpienia istotne, w tym jedno rozrywkowe. Rozrywkowe to oczywiście Janusza Korwina-Mikke. On tłumaczył swoje teorię o niższej inteligencji kobiet, a zwłaszcza było zabawne jak mówił, ze kobiety nie powinny zajmować się polityką, bo się do niej nie nadają - opowiadał historyk.

 – Oczywiście Grzegorz Braun mówił też o swojej teorii zagrożenia ze strony ruchu husyckiego - dodał.

– Teraz zagrażają nam husyci, ponieważ byli protestantami. Generalnie zagrażają dlatego, oczywiście ich nie ma już, ale zagrażają dlatego, że nie byli katolikami - kontynuował publicysta.

– Tak naprawdę były dwa ważne wystąpienia programowe. Rafała Ziemkiewicza i Sławomira Mentzena. Sławomir Mentzen mówił o tym, ze muszą zmienić język, żeby pozyskać nowych wyborców. Tylko, że Konfederacja nie rozumie, że jest więźniem obecnego języka i jeżeli zmieni język na bardziej racjonalny, to dotychczasowa baza konfederacji po prostu tego nie zrozumie i zacznie się buntować - ocenił gość Doroty Kani. 

– Wystąpienie Rafała Ziemkiewicza, który chciałby być takim doradcą Konfederacji, to wystąpienie było racjonalne, bo on wskazywał, że Konfederacja musi poruszać konkretne problemy i dać sobie spokój z tymi wszystkimi skrajnościami i idiotyzmami. Racjonalne wystąpienie Ziemkiewicza spotkało się z gwałtownym protestem - mówił. 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze