Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Cywilizacja śmierci: Czy Wielka Brytania zalegalizuje eutanazję? Brytyjski parlament przychylił się do rewizji przepisów

A.N 10:38 9 lutego 2020
pixabay
Brytyjski parlament poparł rewizję przepisów, które zabraniają eutanazji.

Ustawa mająca na celu legalizację eutanazji została odrzucona przez brytyjski parlament pięć lat temu dzięki zdecydowanej reakcji środowisk katolickich, anglikańskich, żydowskich i muzułmańskich. W trakcie ostatniej debaty większość poparła jednak „potrzebę rewizji tej regulacji”.

Brytyjskie organizacje promujących „śmierć na życzenie”, powołują się badania, według których ma ona ponad 80-procentowe poparcie społeczne.

Przeciwko dopuszczeniu eutanazji opowiada się część środowiska medycznego na Wyspach. Prawie 1500 brytyjskich lekarzy podpisało list adresowany do Królewskiego Uniwersytetu Medycznego, który w ostatnim czasie wykazuje chęć zmiany od dawna ugruntowanej postawy przeciwnej eutanazji.

Coraz więcej spraw dotyczących eutanazji jest rozpatrywanych przez brytyjskie sądy. W listopadzie ubiegłego roku, 49-letni Phil Newby przegrał w Sądzie Najwyższym apelację, w której wnioskował o zniesienie zakazu wspomaganego samobójstwa. 

Według obecnie obowiązującego na Wyspach prawa "kto zachęca lub wspomaga samobójstwo naraża się na karę do 14 lat pozbawienia wolności”.

 Źródło: Vatican News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze