Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dobre wieści! W Australii poprawi się sytuacja pogodowa

A.N 10:40 12 stycznia 2020
Wikimedia
Jeszcze w piątek wiejący z prędkością 100 kilometrów na godzinę wiatr dodatkowo podsycał pożary do bardzo niebezpiecznego poziomu. Teraz jednak pogoda się zmieniła, a prognozy są optymistyczne.

– Łagodniejsze warunki mają utrzymać się przez tydzień. Da to wytchnienie naszym wspaniałym strażakom i pracownikom innych służb ratowniczych - oświadczyła premier stanu Nowa Południowa Walia Gladys Berejiklian.

Poprawa warunków pogodowych pozwoli w najbliższym czasie strażakom i żołnierzom na chwilowy odpoczynek i przegrupowanie sił. 

Obecnie władze notują około 160 ognisk pożarów w Nowej Południowej Walii oraz 36 w sąsiedniej Wiktorii. W walce z żywiołem Australijczykom pomaga około 100 strażaków ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, a oba kraje mają dosłać jeszcze 140 kolejnych.

Australia walczy z morderczym żywiołem od września. Jak dotąd zginęło 27 osób i około miliarda zwierząt. Ocenia się, że spłonęło 10 milionów hektarów lasów w pięciu stanach czyli obszar równy Korei Południowej. Zniszczonych zostało około dwóch tysięcy domów.

Straty oceniane są na co najmniej 5 miliardów dolarów australijskich. Premier Australii przeznaczył 2 miliardy dolarów na specjalny fundusz z którego wypłacane będą odszkodowania.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze