Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś początek szczytu w Davos. „ Cel jest zawsze jeden - realizacja polskich interesów”

7:46 22 stycznia 2019
Jakub Szymczuk/KPRP
Ponad 3 tysiące osób z ponad stu państw świata weźmie udział w rozpoczynającym się w szwajcarskim Davos Światowym Forum Ekonomicznym. - Cel jest zawsze jeden - realizacja polskich interesów, czyli promowanie Polski na świecie i budowanie silnej pozycji naszego kraju - powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

Na rozpoczynającym się dziś World Economic Forum Polskę będą reprezentowali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Wezmą udział w panelach oraz w spotkaniach z politykami i biznesmenami.

Na zaplanowany od 22 do 25 stycznia największy szczyt ekonomiczny świata prezydent Duda dotarł już wczoraj. To jego druga wizyta na forum w Davos. Jak podkreślił Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, będzie ona służyć promocji Polski jako konkurencyjnego miejsca do inwestowania, zwłaszcza w obszarze nowych, innowacyjnych technologii.


– We wtorek prezydent zabierze głos w dyskusji nt. rewolucji technologicznej w panelu dla biznesowych partnerów polskich firm z całego świata organizowanym przez Bank Pekao. Prezydent przedstawi działania podjęte przez polskie władze, mające na celu przystosowanie naszej gospodarki do rewolucji 4.0. Będzie zachęcał do inwestowania w badania nad nowymi technologiami w Polsce – zapowiedział prezydencki minister.


Andrzej Duda odbędzie też biznesowe spotkania z kadrą kierowniczą największych światowych firm, takich jak Procter & Gamble, a także z liderem izraelskiego programu start‑upów Yossim Vardim.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej "Codziennej".

 

Źródło: Jan Kamieniecki / IAR / Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze