Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Efekt Thunberg? Bodnar: Chcę edukacji ekologicznej w polskich szkołach

A.N 8:39 15 stycznia 2020
Wikimedia
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystąpił do ministra edukacji o to, by w polskich szkołach zostały wprowadzone zajęcia poświęcone zmianom klimatu.

–Jako Rzecznik Praw Obywatelskich dostrzegam silny związek pomiędzy kryzysem klimatycznym a prawami człowieka i obywatela, do ochrony których został powołany. Na uwagę zasługuje zwłaszcza przyszła sytuacja dzieci i osób starszych, które mogą zostać szczególnie dotknięte skutkami podwyższenia średniej temperatury na ziemi i pogorszenia się stanu środowiska naturalnego – napisał Adam Bodnar.

RPO wskazał, że jego postulat jest spowodowany "licznymi wystąpieniami na temat zagrożeń wynikających z postępujących zmian klimatu ", w tym Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Według Bodnara krytyczne poglądy wobec ekologii są niebezpieczne dla młodych ludzi, których należy edukować zgodnie z teorią globalnego ocieplenia. Jak podkreśla, kwestię tę należy potraktować priorytetowo.

W ocenie RPO, „młodzi ludzie nie chcą biernie oczekiwać na rozwój scenariusza, który przewiduje dotkliwe klęski żywiołowe, niedobory wody i żywności, wymuszone migracje oraz poważne konflikty. Wzywają rządzących do okazania odpowiedzialności, odwagi i ambicji, by wprowadzili w życie stosowne rozwiązania, mogące zapewnić przyszłym pokoleniom dobre warunki do życia i rozwoju. Uważam, że odpowiadając na te potrzeby, szkoła mogłaby w większym stopniu stanowić platformę do prowadzenia debaty, poszerzania wiedzy i poszukiwania rozwiązań”.

 

 
Źródło: interia.pl/media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze