Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Erdogan: Schwytaliśmy żonę Al-Baghdadiego

A.N 16:32 6 listopada 2019
pixabay
Prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że Turcja pojmała żonę Abu Bakra al-Baghdadiego.

– Stany Zjednoczone przekazały, że Baghdadi zabił się w tunelu. Rozpoczęli wielką kampanie informacyjną na ten temat – powiedział Erdogan w transmitowanym w telewizji tureckiej przemówieniu na Uniwersytecie w Ankarze. – Ale ogłaszam to tutaj po raz pierwszy: schwytaliśmy jego żonę i nie zrobiliśmy (z tego powodu) takiego zamieszania, jak oni. Podobnie schwytaliśmy jego siostrę i szwagra w Syrii – powiedział Erdogan. Nie sprecyzował przy tym czasu ani miejsca pojmania.

Erdogan dodał również, że siły tureckie schwytały siostrę i zięcia Baghdadiego. 

W tym tygodniu Turcja poinformowała także o schwytaniu starszej siostry Baghdadiego, jej męża, synowej i pięciorga dzieci. Rasmiya Awad, starsza siostra lidera IS, została zatrzymana wraz z mężem i synową, którzy jej towarzyszyli. Miało to miejsce w położonym na północy Syrii mieście Azaz w pobliżu Aleppo.

Abu Bakr al Baghdadi zginął pod koniec października, w wyniku operacji amerykańskich sił specjalnych. Był przywódcą IS od 2010 r. W szczytowym okresie organizacja terrorystyczna określająca się jako „Państwo Islamskie” kontrolowała tereny od północy Syrii wzdłuż rzek Tygrys i Eufrat do obrzeży stolicy Iraku.

Źródło: media/Twitter

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze