Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Erdogan się odgraża! ,,Zapłacą za to śmiercią co najmniej 800 swoich''

AS 20:50 6 października 2018
wikimedia
– Mamy ośmiu męczenników? No to niech ci terroryści wiedzą, że zapłacą za to śmiercią co najmniej 800 swoich. Wykończymy ich, uderzając w ich kryjówki, w ich nory. Wykończymy ich w Sindżarze i w Kandilu- powiedział Erdogan w Ankarze na dwudniowym zjeździe rządzącej w Turcji Partii Sprawiedliwości i Rozwoju.

– Turcja "wykończy" kurdyjskich bojowników w regionach Sindżar i Kandil w północnym Iraku, by pomścić śmierć ośmiu tureckich żołnierzy w niedawnych ataku separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu - stwierdził prezydent Turcji. 

– Mamy ośmiu męczenników? No to niech ci terroryści wiedzą, że zapłacą za to śmiercią co najmniej 800 swoich. Wykończymy ich, uderzając w ich kryjówki, w ich nory. Wykończymy ich w Sindżarze i w Kandilu- powiedział Erdogan.

W skutek ataku przeprowadzonego przez kurdyjskich bojowników na południowym wschodzie Turcji zginęło ośmiu tureckich żołnierzy zginęło, a dwaj odnieśli obrażenia. 

PKK (Partia Pracujących Kurdystanu) uznawana jest przez władze w Ankarze, Unię Europejską i USA za organizację terrorystyczną. Od lat 80. prowadzi zbrojną walkę o kurdyjską autonomię w tej części Turcji. 

 

Źródło: RMF 24 // Twitter // Facebook // Media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze