Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Europosłowie PiS wydają mocne oświadczenie na skandaliczną akcję antypolską w PE

sm 14:27 12 grudnia 2019
W związku z wydarzeniem organizowanym w Parlamencie Europejskim przez grupę Renew Europe we współpracy z Fundacją Otwarty Dialog pt. „Kampania Prawa i Sprawiedliwości przeciwko polskiemu sądownictwu”, delegacja Prawa i Sprawiedliwości chce wyrazić swoje oburzenie i stanowczy sprzeciw wobec szkalowania demokratycznie wybranego rządu na forum PE - czytamy w specjalnym oświadczeniu europarlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwość.

Chcemy podkreślić, że przedmiot wydarzenia odnoszący do reformy wymiaru sprawiedliwości, jest suwerenną sprawą Polski i jej konstytucyjnych organów, a Unia zgodnie z Traktatami ma obowiązek szanować różnorodne systemy i tradycje prawne poszczególnych państw.

 

Z przykrością stwierdzamy, że ponownie w sposób haniebny atakowany jest polski rząd, a tego typu wydarzenia odbywające się z udziałem przedstawicieli polskiej opozycji mają na celu jedynie zdyskredytowanie obecnej władzy. Są one narzędziem manipulacji i kolejnym etapem antypolskiej propagandy.

 

Jesteśmy poważnie zaniepokojeni wyrażeniem po raz kolejny przez Parlament Europejski zgody na współorganizowanie wydarzenia przez fundację Otwarty Dialog. Prezes Fundacji, pani Ludmiła Kozłowska w 2018 roku została objęta zakazem wjazdu na terytorium Polski i Unii Europejskiej, a jej działalność nadal budzi wiele kontrowersji.

 

Wyrażamy również zdziwienie, że na plakatach informujących o spotkaniu znalazło się logo Parlamentu Europejskiego. Może to stać w sprzeczności z zasadą pomocniczości oraz naruszać wartości zawarte w art. 2 TUE.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze