Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francja: państwo jest gotowe sfinansować prace remontowe w katedrze w Nantes

A.N. 10:51 20 lipca 2020
W ostatni weekend w zabytkowej katedrze w Nantes doszło do pożaru.Fot. PAP/EPA/JEROME FOUQUET
Państwo francuskie jest gotowe sfinansować prace remontowe w katedrze w Nantes, której wnętrze zostało zniszczone przez pożar w ostatni weekend – poinformował w poniedziałek minister finansów Francji Bruno Le Maire.
"Państwo jest gotowe, żeby finansowo odpowiedzieć" na zniszczenia, do jakich doszło w wyniku pożaru - powiedział Le Maire w stacji BFM TV, zwracając uwagę na znaczenie budowli dla francuskiej kultury.

"Jest to obowiązek państwa, ponieważ to jego własność. Jest to obowiązek, ponieważ to nasza kultura" - zaznaczył.

Minister dodał, że gdy mieszkał w Nantes przez pół roku, miał okazję usłyszeć "absolutnie wspaniałe" XVII-wieczne barokowe organy, które niestety spłonęły w sobotnim pożarze.

Prokuratura rozważa podpalenie jako jedną z przyczyn pojawienia się ognia, choć nie stwierdzono śladów włamania do świątyni. Policja oczyściła w niedzielę 39-letniego uchodźcę z Rwandy, wolontariusza w diecezji Nantes, z wszelkich podejrzeń i zwolniła go po przesłuchaniu w sprawie pożaru w katedrze.

Pożar, do którego doszło w sobotę rano, strawił wnętrze gotyckiej budowli, doszczętnie niszcząc organy, witraże i obraz. (PAP)

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze