Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gójska: Ile można tłumaczyć, że nie chodzi o upolitycznienie sądów, a dokładnie odwrotnie?

AS 21:04 25 lutego 2019
Telewizja Republika
Ryszard Legutko i Patryk Vega zostają laureatami Nagrody im. Grzegorza I Wielkiego przyznawanej przez miesięcznik "Nowe Państwo". Laudację wygłosiła redaktor naczelna pisma Katarzyna Gójska.

– W 2018 roku przyznaliśmy dwie nagrody. Wyróżniliśmy dwie osoby, działające w zupełnie różnych przestrzeniach, pan profesor Ryszard Legutko, filozof, polityk, europarlamentarzysta i pan Patryk Vega, reżyser, autor scenariuszy filmowych, producent - powiedziała Katarzyna Gójska.

– Chcieliśmy docenić aktywność pana profesora na forum Parlamentu Europejskiego. Odwagę i mądrość z którą broni dobrego imienia Rzeczpospolitej, ale i cierpliwość. (...) mówić do audytorium, które w znacznym stopniu nie jest zainteresowane najnowsza historią Polski, przemianami, które teraz zachodzą, bo ile można tłumaczyć, że w Polsce przy okazji reformy wymiaru sprawiedliwości nie dochodzi do ograniczania praw  - podkreśliła redaktor. 

– Ile można tłumaczyć i powtarzać, że nie chodzi o upolitycznienie sądów, a dokładnie odwrotnie, chodzi o to, żeby ograniczyć władze tych sędziów, którzy budowali swoją karierę sędziowską z legitymacją Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - dodała Katarzyna Gójska.

– My doceniliśmy styl w jakim pan profesor Ryszard Legutko działa i tłumaczy polską rzeczywistość na forum Parlamentu Europejskiego. Tą ogromną wiedzę, przenikliwość - powiedziała. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze