Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

J. Śpiewak przed Komisją Reprywatyzacyjną: Mieszkańcy ulicy Joteyki zostali porzuceni przez warszawski ratusz

D.Z. 15:57 6 października 2020
Jan Śpiewak.Facebook, Jan Śpiewak
Komisja do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich zawiadomiła, że dziś o godzinie 10:00 w gmachu Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie odbyła się rozprawa, której przedmiotem był proces reprywatyzacji nieruchomości położonej w Warszawie w dzielnicy Ochota przy ul. Joteyki 13. Jako świadkowie zostali wezwani m.in. aktywista Jan Śpiewak. Jak się okazało, spadkobierca kamienicy nie żyje, a w dniu zwrotu nieruchomości miałby 118 lat.

Śpiewak podkreślał, że sprawą zainteresował się po tym, gdy otrzymał prośbę o pomoc ze strony jednego z lokatorów nieruchomości. – Ta sprawa była dla mnie sprawą dość osobistą, bowiem w tej kamienicy do śmierci mieszkali moi dziadkowie – podkreślił.

Jak mówił, wątpliwości wzbudzała tożsamość części spadkobierców czy obecność kuratora w postępowaniu. Podkreślił, że mec. Górnikowska została kuratorem spadku w momencie, gdy jej ojciec Zbigniew Ćwiąkalski pełnił funkcję ministra sprawiedliwości. 

Aktywista podkreślał, że ustalenie, że reprezentowany przez mec. Górnikowską Aleksander Piekarski nie żyje, nie było trudne.– Wiem, że te kuratele były – można powiedzieć - rozdawane na prawo i lewo – stwierdził Śpiewak.

Podkreślił przy tym, że uchylenie kurateli nastąpiło co najmniej 11 miesięcy po tym, gdy ustalono, że mężczyzna nie żyje. – Pytanie też, co robiła p. Górnikowska przez 11 miesięcy, reprezentując osobę, o której było wiadomo, że nie żyje – dodał.

Według niego, sama Górnikowska przyznawała, że "nie robiła nic", żeby ustalić tożsamość swojego klienta. Podkreślał, że bez jej udziału nie można byłoby zdecydować o podwyżkach czynszu. – Jej podpisy były kluczowe, bez niej ta sprawa nie mogłaby się toczyć – mówił Śpiewak.

Źródło: Twitter Komisja Weryfikacyjna ()@KW_GOV_PL), dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze