Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jerzy Kwieciński nowym ministrem finansów, inwestycji i rozwoju

PR 10:44 20 września 2019
zrzuyt ekranu: twitter.com/MF_GOV_PL
Zmiana jest konieczna po tym, jak dotychczasowy szef resortu Marian Banaś został prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek, na wniosek premiera, Jerzego Kwiecińskiego na stanowisko ministra finansów, inwestycji i rozwoju.

O powołanie Jerzego Kwiecińskiego na urząd ministra finansów zwrócił się premier Mateusz Morawiecki. Jerzy Kwieciński nadal pełni również obecną funkcję ministra inwestycji i rozwoju.

- Byłem przygotowany na propozycję powołania mnie na stanowisko ministra finansów, więc nie była ona zaskoczeniem -  komentował kilka dni temu Jerzy Kwieciński.

 

 

Dodał, że o planach w MF będzie informował po formalnym powołaniu przez prezydenta. - Najważniejsze zadania będę komunikował wtedy, kiedy będę ministrem finansów, na razie czekamy na decyzję pana prezydenta i formalne powołanie - dodał szef MIiR.

Jerzy Kwieciński ma 59 lat. Po 2015 roku był najpierw sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a w 2018 roku objął nowopowstały resort - inwestycji i rozwoju.

 

Czytaj także:

Ziemkiewicz: Krzysztof Brejza może nadaje się na szefa trollingu na poziomie Inowrocławia ale nie na szefa kapmanii

Źródło: IAR, prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze