Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jesteś rolnikiem i mocno odczułeś skutki suszy? Ważna informacja!

AS 17:11 13 listopada 2019
PIXNIO
Resort rolnictwa ponownie wydłużył okres, w którym poszkodowani przez skutki suszy mogą składać wnioski o wsparcie z budżetu. Stosowne dokumenty będzie można składać do 29 listopada.

Przyjmują je oddziały terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że nie wszyscy rolnicy zakończyli współpracę z komisjami szacującymi skalę strat w ich gospodarstwach. Wojewodowie nie mają także pełnych protokołów z gmin dotyczących wielkości zniszczeń na polach.

 

- Ten okres wydłużamy po raz drugi, bo nie wszyscy rolnicy mogą jeszcze te wnioski składać. Kończą się już szacowania w terenie, ale protokoły muszą zatwierdzać jeszcze pracownicy urzędów wojewódzkich. Nie uda się zakończyć tych procesów do połowy miesiąca, dlatego kolejne wydłużenie. Już z nadzieją, że będzie ono ostateczne - powiedział minister.

Obecnie w budżecie zabezpieczono około pół miliarda złotych na wsparcie dla poszkodowanych przez suszę. Minister Ardanowski nie wyklucza, że pula będzie jeszcze zwiększana.

- Czy tych pieniędzy będzie mniej czy więcej? Będzie tyle, na ile oszacowane będą wnioski. Jest w tym zakresie deklaracja premiera Morawieckiego. Będą kolejne przesunięcia, wystąpiłem też o nowe transze pomocy do ministra finansów. Także dlatego, że proces naliczania płatności w samej Agencji Restrukturyzacji jest rozłożony w czasie. Jeszcze raz mówię, każdy wniosek złożony uzyska pomoc suszową - zakończył szef resortu rolnictwa.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze