Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Karczewski: Nowy kandydat PO odbierze głosy Hołowni i Biedroniowi

M.N. 10:08 15 maja 2020
Stanisław Karczewski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu o prezydenturę zastąpi Rafał Trzaskowski - tak uważa Stanisław Karczewski, były wicemarszałek senatu, który był gościem Katarzyny Gójskiej w programie „Sygnały Dnia” na antenie radiowej Jedynki.

Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich. Coraz częściej mówi się,. że zastąpi ją Rafał Trzaskowski.

– To będzie ostry skręt w lewo. Kidawa-Błońska była osobą o bardziej konserwatywnych poglądach. Z kolei Trzaskowski jako prezydent Warszawy wspierał m.in. środowiska LGBT. To spowoduje, że będzie on rywalizował o głosy z Robertem Biedroniem i Szymonem Hołownią. Takie skręty ideologiczne nigdy nie służyły Platformie. Dowodem tego był chociażby rząd Ewy Kopacz - ocenił Karczewski.

Jego zdaniem zmiana kandydata spowoduje przyspieszenie senackich prac nad ustawą dotyczącą wyborów. 

– Marszałek Grodzki realizuje partyjne interesy swojego obozy politycznego. A teraz sytuacja ulegnie diametralnej zmianie. Dopiero po podpisie prezydenta Dudy pod nową ustawą, Trzaskowski, jeśli zostanie kandydatem, będzie mógł rozpocząć kampanię - zauważył senator PiS.

Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze