Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kierowco uważaj na św. Mikołaja! Nietypowa akcja stołecznej policji

M.N. 11:25 6 grudnia 2019
Twitter \ @Policja_KSP
W Warszawie rozpoczęła się policyjna akcja "Mikołajki z ruchem drogowym". Dziś na stołecznych ulicach patrole policji będą nie tylko pouczać i karać za łamanie przepisów, ale również nagradzać kierowców, którzy na to zasłużą. W rolę św. Mikołaja wcielił się aktor Tomasz Oświęcimski.

Jak mówi rzecznik stołecznej policji nadkomisarz Sylwester Marczak, w dniu świętego Mikołaja, warszawscy funkcjonariusze dla niektórych kierowców będą mieli drobny upominek. Sylwester Marczak zaznacza, że policjanci ruchu drogowego nie są tylko od karania.

- Dzisiejsze kontrole będą związane zarówno z tym, że ktoś narusza obowiązujące normy prawne, ale również będzie to związane z pochwałą dla części osób - powiedział Sylwester Marczak. Rzecznik stołecznej policji zaznaczył także, że najlepszym prezentem, jaki możemy dziś dać innym, jest bezpieczeństwo.

Stołecznym policjantom będzie towarzyszył aktor Tomasz Oświęcimski, który wcieli się w rolę świętego Mikołaja. Aktor mówi, że na kierowców będą czekać niespodzianki, ale także i rózga dla tych, którzy łamią przepisy. - Nawet święty Mikołaj może się zdenerwować, rózga to będzie chyba najmniejsza kara - powiedział Tomasz Oświęcimski.

Źródło: Polskie Radio, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze