Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kobieta zdobyła złoto w taekwondo. Była pod koniec ciąży

ar 15:40 9 kwietnia 2021
Na zarzuty i pochwały w rozmowie z CNN odpowiedziała osobiście.Pixabay.com/@innamikitas
Amiant Idrees to 26-letnia zawodniczka taekwondo, która zdobyła już trzy medale. Kobieta będąc w 8. miesiącu ciąży zdominowała rywalizację w swojej kategorii i sięgnęła po złoty medal.

- To dla mnie wielki przywilej. Po prostu postanowiłam wystartować. To naprawdę świetne uczucie. Zanim zaszłam w ciążę, lubiłam trenować, więc w ciąży to się nie zmieniło - powiedziała Idrees, którą cytują lokalne media. Nie walczyła ona z rywalkami. Startowała w odmianie poomsae.

Idrees uczestniczyła w zawodach ćwiczeń poomse, polegających na zaprezentowaniu układu technik ataku i obrony bez realnego przeciwnika. 26-latka zdobyła złoto w parze mieszanej z Aroworem Roqeebem, a także srebro w drużynie oraz indywidualny "brąz". 

Organizatorzy podzielili się nagraniem z zawodów w mediach społecznościowych. Osiągnięcie 26-latki w widocznej ciąży określili jako "inspirujące".

Nagranie podzieliło internautów

Część wskazywała, że zachowanie kobiety jest "niebezpieczne" i może doprowadzić do komplikacji przy porodzie. Jednak znaczna część pogratulowała zawodniczce płynnych, dokładnych ruchów.

Na zarzuty i pochwały w rozmowie z CNN odpowiedziała osobiście

- Wiele osób nie rozumie o co chodzi w taekwondo. Możliwe, że mój przykład posłuży do edukowania. Taekwondo dzieli się na dwie gałęzie: sport walki i poomse, który jest formą ćwiczeń. To korzystanie z technik przy użyciu rąk i nóg, bez fizycznego przeciwnika - tłumaczyła kobieta.

- Nie odczuwałam w związku z tym żadnego ryzyka. Zgodę na mój występ wydał zarówno mój lekarz, a także organizator zawodów - podsumowała.

 

Źródło: Twitter/@nsf_edo

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze