Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne zatrzymania w zw. z nadużyciami VAT, budżet mógł stracić ponad 30 mln zł

A.N. 7:16 24 sierpnia 2020
W tej sprawie planowane są kolejne zatrzymania.PAP/Tomasz Gzell
Kolejne siedem osób zatrzymali funkcjonariusze mazowieckiej KAS i Policji w związku z oszustwami w VAT, na których budżet mógł stracić ponad 30 mln zł - poinformowała PAP Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.
"Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, zatrzymali kolejne osoby, które usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustw podatkowych" - poinformowano w komunikacie IAS.

Zatrzymania te miały miejsce na terenie woj. mazowieckiego, wielkopolskiego i podkarpackiego. Na wniosek prokuratury wobec dwóch podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec 5 osób poręczenia majątkowe i dozory policyjne.

"Działania te są kontynuacją zatrzymań przeprowadzonych przez mazowiecką KAS i KWP w maju 2020 roku w sprawie wystawiania nierzetelnych faktur przez firmy działające w branży budowlanej. Mechanizm oszustwa polegał na wystawianiu faktur VAT, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji gospodarczych, a wykazywane były w deklaracjach podatkowych, co prowadziło do zaniżania wartości należnego podatku" - czytamy w komunikacie.

Dotychczas w sprawie zatrzymano 21 osób, a 15 z nich zostało aresztowanych. "Skutkiem działalności grupy przestępczej są uszczuplenia należności podatkowych, które wynoszą ponad 30 milionów złotych" - tłumaczy IAS w Warszawie.

Jak dotąd zabezpieczono mienie na poczet przyszłych kar w wysokości około 3,5 miliona złotych.

Według administracji skarbowej sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania. "Podejrzanym, którzy usłyszeli zarzut zbrodni wystawiania pustych faktur VAT, grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności" - zaznaczono.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze