Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KRS, rządowa tarcza pomocowa i Amber Gold. Podsumowanie tygodnia z Rafałem Ziemkiewiczem

ASy 8:27 15 stycznia 2021
PAP
Pierwszym gościem o poranku w piątek był jak co tydzień publicysta Rafał Ziemkiewicz. Rozmowę przeprowadziła Ilona Januszewska, która pytała Ziemkiewicza o ostanie wydarzenia związane z KRS-em, ustawą o mandatach, tarczy pomocowej i Amber Gold.

KRS

- Gdzieś tam na górze wygrała zupełnie inna koncepcja. Za wszelką cenę każda opcja chciała mieć swoich ludzi - mówił Ziemkiewicz.

Mandaty

- Myślę, że ten projekt jest nie do przyjęcia. Zamiast zmieniać pewne struktury i procedury przystąpiono do łatania na bieżąco. Jest problem, bo ludzie nie chcą się podporządkować. Jeżeli rząd sam nie przestrzega swoich obostrzeń to niech się nie dziwi, że obywatele też tego nie chcą robić - komentował publicysta.

Tarcza pomocowa

Ziemkiewicz po poruszeniu tego tematu zauważył, że "można lekceważyć protesty organizowane np. przez KOD", jednak w tym przypadku mamy sytuację inną:

- Ludzie słyszą o pieniądzach ale ich nie dostaną. Niepokój tych ludzi jest w pełni zrozumiały.

Amber Gold

Red. Januszewska przypomniała o emisji filmu Sylwestra Latkowskiego i o tym, jakie emocje wywołał:

- Kto był mózgiem tej afery? Nie wiadomo. Na pewno nie był nim Marcin P., to była tylko podstawiona osoba. Mamy do czynienia ze zmową gangsterską i mafią gdańską. Oni wszyscy palili tam głupa, nikt nic nie pamiętał - dodał.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze