Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kwieciński: Polski rząd prowadzi bardzo dobrą politykę gospodarczą. Potwierdzają to nawet oceny Komisji Europejskiej

JJ 21:25 8 lipca 2020
TV Republika
W drugiej części programu „Dziennikarski poker” gościem redaktor naczelnej Telewizji Republika był prezes PGNiG, Jerzy Kwieciński

-W czerwcu wrosły dochody, mimo pandemii. Z czego wynika ten wzrost? - zapytała red. Dorota Kania.

– Powtarzałem to wiele razy już w okresie, gdy byłem ministrem rozwoju. Otóż ten wynik potwierdza, że nasze państwo jest bardzo dobrze zarządzane, zwłaszcza w sferze gospodarczej. Tych faktów po prostu nie da się przeinaczyć- odpowiedział prezes PGNiG.

– Dochody budżetu za pierwsze sześć miesięcy są o 3 proc. wyższe niż w zeszłym roku. Nawet deficyt za czerwiec w stosunku do maja wyraźnie spadł. To pokazuje, że Polska naprawdę prowadzi bardzo dobrą politykę gospodarczą. Nie tylko w sferze dochodów do budżetu czy wpływów z VAT, ale np. drugie po Czechach najniższe bezrobocie w Europie. Zazwyczaj byliśmy między trzecim a piątym miejscem i to pokazuje, że na tle Unii Europejskiej radzimy sobie świetnie, co zresztą znajduje swój wyraz w ocenach Komisji Europejskiej- wskazał Jerzy Kwieciński.

– Komisja pełni rolę swoistego „rządu” w Unii Europejskiej, ocenia postępy gospodarcze we wszystkich krajach członkowskich. Wiemy, że opinie o Polsce nie zawsze są najlepsze, jeżeli jednak chodzi o gospodarkę, to one zawsze są wysokie. To Komisja Europejska twierdzi, że polska gospodarka najlepiej poradzi sobie z kryzysem, że to spowolnienie gospodarcze jest bardzo łagodne- podkreślił.

- Czy kapitał rzeczywiście nie ma narodowości? Pandemia pokazała chyba jak ważne jest to, aby narodowy kapitał był w rękach Polaków – i analogicznie w przypadku innych krajów- zauważyła prowadząca.

– Doskonale to widzieliśmy 10 lat temu, kiedy widzieliśmy kryzys gospodarczy w Unii Europejskiej, który również i nas wtedy dotknął. Wówczas było doskonale widać, jak duże znaczenie ma pochodzenie kapitału. To samo pokazała pandemia koronawirusa- zaznaczył Jerzy Kwieciński.

– Polskie inwestycje nie tylko nieźle sobie radzą, ale również wspierają państwo- wskazał. 

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze