Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lewandowski i Świątek pojawili się w plebiscycie na sportowego "Mistrza mistrzów 2020"

AR 15:40 27 grudnia 2020
Plebiscyt "L'Equipe" jest przeprowadzany od 1946 roku. pixabay.com
Plebiscyt gazety "L'Equipe" na sportowego "Mistrza mistrzów 2020" wygrali Norweska biathlonistka Marte Olsbu Roeiseland i brytyjski kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton. Wśród mężczyzn szósty był piłkarz Robert Lewandowski, a u kobiet siódma tenisistka Iga Świątek.

Francuska gazeta podkreśliła, że Norweżka była gwiazdą tegorocznych mistrzostw świata w Anterselvie - w każdej z siedmiu konkurencji, w której startowała, stanęła na podium. 

Natomiast Lewis Hamilton w tym roku po raz siódmy został mistrzem świata F1.35-letni kierowca ma już 95 zwycięstw w wyścigach Grand Prix, dzięki czemu stał się najbardziej utytułowanym kierowcą w historii F1.

Roeiseland zgromadziła w plebiscycie "L'Equipe" 452 punktów, a druga była japońska tenisistka Naomi Osaka, która w tym roku wygrała wielkoszlemowy US Open - 369 pkt. Świątek - triumfatorka French Open 2020, zdobywczyni pierwszego w historii tytułu wielkoszlemowego w singlu dla Polski była siódma, zgromadziwszy 214 "oczek".

Hamilton miał znacznie większą przewagę nad drugim wśród mężczyzn tenisistą Rafaelem Nadalem, który triumfował w poprzedniej edycji. Brytyjczyk miał 1 866 pkt, a Hiszpan, który rekordowy 13. raz wygrał French Open - 437 pkt. Szósty w stawce Lewandowski (206 pkt), był najwyżej sklasyfikowanym piłkarzem.

Plebiscyt "L'Equipe" jest przeprowadzany od 1946 roku. Początkowo nagradzano tylko Francuzów. Międzynarodową kategorię wprowadzono w 1975 roku, a od 2012 oddzielnie honoruje się kobiety i mężczyzn. 

Źródło: polskie radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze