Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Litwa murem za Polakami! Stanowcza deklaracja premiera Skvernelisa

PR 9:53 17 września 2018
fot. Gabriel Piętka / MSZ
„Mój rząd nigdy nie poprze sankcji wobec Polski” - powiedział w wywiadzie z tygodnikiem „Wprost” premier Litwy Saulius Skvernelis. Polityk powiedział, że jego kraj czuje zagrożenie ze strony Rosji, stąd chęć zacieśnienia współpracy z najbliższymi sąsiadami.

Litewski premier, pytany o to, czy jego kraj czuje zagrożenie ze strony Rosji wskazał w odpowiedzi na przykład Ukrainy oraz Gruzji i Mołdawi.

- Chyba i Polska podobnie się czuje. Mamy bardzo bliski przykład Ukrainy. Widzimy sytuację w Gruzji, Mołdawii. Czujemy się nie w pełni bezpieczni, dlatego realizujemy ogromne inwestycje na rzecz bezpieczeństwa - podkreślił.

Premier wskazał, że sytuacja między Rosją a Litwą "nie jest normalna". Przypomniał, że niejednokrotnie Litwa była okupowana przez Rosję i by zwiększyć bezpieczeństwo, pojawia się chęć współpracy z sąsiadami.

- Stąd też nasza współpraca z najbliższymi sąsiadami, z Polską i wspólne stanowiska. Przyczynia się to do zwiększenia bezpieczeństwa - zaznaczył.

Skvernelis wskazał, że Polskę i Litwę łączy m.in. pogląd na Unię Europejską.

- Jesteśmy za unią państw suwerennych, których interesy są należycie reprezentowane. Pewne zmiany w Unii muszą iść w tym kierunku, aby żadne państwo nie czuło się dyskryminowane, drugiego sortu - podkreślił.

Co bardzo istotne dla Polski, litewski premier zapewnił, że jego rząd "nigdy nie poprze sankcji wobec Polski".

 

Źródło: Wprost, niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze